Jauna gada sākums – laiks, kad jaunieši ir svarīgas izvēles priekšā – kādu profesiju vai studijas izvēlēties jau šajā vasarā. Valodas, Āzijas studijas, inženierija, ekonomika, grāmatvedība, vadība, finanses, vēsture, medicīna, māksla, pedagoģija, ģeogrāfija... vēl un vēl, tā Augstskolu un koledžu dienā” Jēkabpilī 25. janvārī pēdējo klašu skolēni izteica savas vīzijas nākamām studijām Latvijas Universitātē.

Ar plašajām studiju iespējām 13 fakultātēs jauniešus iepazīstināja LU Studiju servisu departamenta direktors Jānis Saulītis un Uzņemšanas nodaļas vadītāja Laila Jansone, bet par studiju iespējām filiālē – Jēkabpils filiāles direktore Lolita Kostjukova.

Sarunās ar Jēkabpils un tuvāko novadu jauniešiem atklājās, ka daļa jauniešu jau ir izvēlējušies studiju virzienu vai jau konkrētu mācību iestādi un pasākumā vien nāca iegūt papildu informāciju, taču bija arī jaunieši, kuri lēmumu vēl nav pieņēmuši un izstādē vēlējās rast atbildes uz jautājumiem, piemēram, “ko jūs man ieteiktu studēt?” Bija arī skolēni, kuriem aktuālāk par studijām bija -“tikt projām no mājām”. Nu gluži kā Sprīdītis. Visi pasākuma interesenti varēja saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem ne vien par iestāšanās nosacījumiem, studiju procesu, bet arī par piedāvātajām budžeta vietām, turpmākajām darba iespējām pēc studijām, ārpusstudiju aktivitātēm, sociāliem jautājumiem, kā arī iegūt plašu drukāto informatīvo materiālu.

Īpaši aizraujošas sarunas studētgribētājiem izveidojās ar LU datorzinātņu studentu, filozofijas studiju absolventu Kasparu Eglīti, kurš jauniešus aizrāva ar savu stāstījumu par studiju iespējām un studentu dzīvi.

Jau piekto gadu Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra rīkotajā Karjeras dienā sevi prezentēt, iepazīstināt ar piedāvātajām programmām un profesiju daudzveidību izmantoja 9 Latvijas augstākās izglītības iestādes, tostarp Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāle. Jo īpaši zēnu un meiteņu uzmanību piesaistīja Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Robežsardzes koledžas un Policijas koledžas stends ar specifiskiem praktiskiem piemēriem un uzskates līdzekļiem.

Domājot par savu nākotni, aicinām jauniešus sev interesējošu informāciju par studiju iespējām LU iegūt mājaslapā www.gribustudet.lv, LU portālā www.lu.lv vai Jēkabpils filiālē! Esam arī sociālajos tīklos!
Piedāvājam skolēniem saņemt bezmaksas karjeras konsultācijas, informācija - šeit!

Paldies Jēkabpils Tautas namam un Bērnu un jauniešu centra karjeras konsultantei Sarmītei Stikānei par viesmīlīgu uzņemšanu!

Paldies LU komandai!

 
Video no pasākuma: https://www.youtube.com/watch?v=e4k8SDIsJP0

Dalīties