Kopējā sarunā par projekta “Curriculum alignment and cross-border cooperation with SMEs” (EDU-SMEs) īstenošanu sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Kuldīgas filiāles uzņēmējdarbības programmu studentiem Kuldīgas Biznesa inkubatorā 23. novembrī tikās Valmieras Biznesa inkubatora vadītājs Jānis Kļaviņš, Kuldīgas Biznesa inkubatora vadītāja Līga Raituma un LU Kuldīgas filiāles direktore Ruta Karloviča.

J.Kļaviņš iepazīstināja, ka projekts ir veiksmīgi uzsācis savu darbību Igaunijā. Tā ir sadarbība starp mazo un vidējo uzņēmumu grupu pārstāvjiem un studentiem. Igaunijas augstskolas kā vienu no uzņēmumiem, ar ko sadarboties projekta ietvaros, bija izvēlējušās Somijas uzņēmumu "Mokka house", kas vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību un virzīties Igaunijas tirgū. 

Pēc augstskolu pasniedzēju prezentācijām, projekta partneri bija gandarīti, redzot, ka tā mērķi tiek sasniegti - studenti ar augstu atbildības sajūtu bija pildījuši uzņēmuma sniegtos izpētes uzdevumus, kā arī ieguldot apjomīgu darbu, veikuši nepieciešamās izpētes, lai sagatavotu uzņēmumam kvalitatīvus rezultātus.

Šobrīd studentu veiktās izpētes rezultāti ir nodoti uzņēmuma pārstāvjiem izvērtēšanai. Vēl ir vairāki uzņēmumi, kuri šobrīd ir projekta procesā, tāpēc bija interesanti pārrunāt, vai šāda aktivitāte ir iespējama arī ar LU Kuldīgas filiāles uzņēmējdarbības programmu studentiem vietējā līmenī.

Sarunu rezultātā apstiprinājās, ka šo zināšanu pārnese praktiskajā vidē ir iespējama, īstenojot studentu prakses. Biznesa inkubatoru pārstāvji bija ieinteresāti studentu iesaistē jaunajos inkubatora atbalstītajos uzņēmumos, tāpēc tika nolemts tikties atkārtoti - sarunā par konkrētiem sadarbības virzieniem.

Dalīties