Līdz 31. oktobrim Madonas novada bibliotēkā aicinām apskatīt Latvijas Universitātes Bibliotēkas ceļojošo izstādi “Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” caur gadu desmitiem”.

Izstādes ekspozīcijā apmeklētāji var iepazīties ar interesantiem faktiem par klasiskās lugas "Skroderdienas Silmačos" tapšanu, tās iestudējumiem Latvijas profesionālajos teātros kopš lugas pirmizrādes 1902. gada 30. janvārī, aktieriem un inscenējumiem, kā arī izstādē ir iekļautas kritiķu atsauksmes par pirmizrādi.

Jāpiebilst, ka noveļu meistars un modernās dramaturģijas pamatlicējs Rūdolfs Blaumanis dzimis 1863. gadā Madonas pusē, Ērgļos, “Braku” mājās, kur klusumā un mierā tapusi lielākā daļa viņa daiļdarbu. Tāpēc Madonā viena no centrālajām ielām ir nodēvēta rakstnieka vārdā, kā arī kultūras namā darbojas Madonas R. Blaumaņa tautas teātris.  Pie kultūras nama 1987. gadā tika uzstādīts piemineklis izcilajam novadniekam.

Aicinām apmeklēt izstādi Madonas novada bibliotēkas Uzziņu lasītavā, 2. stāvā, bibliotēkas darba laikā.

Paldies LU bibliotēkas direktorei Mārītei Savičai un Madonas novada bibliotēkas vadītājai Imeldai Saulītei par atsaucību izstādes izrādīšanai madoniešiem.

Dalīties