No 2019. gada 27. - 29. maijam Latvijas Universitātes studente Lauma Buklagina, Liepājas Universitātes studente Andra Hmeļņicka un Latvijas eTwining Nacionālā atbalsta dienesta pārstāve Liene Millere devās uz Briseli, iepazīties ar dažādu valstu augstskolu skolotāju darbnīcām un iespējām kā augstskolas var iesaistīties eTwining savās mācību programmās.

Pasākuma laikā iepazināmies ar lieliskiem augstskolu piemēriem, kur studiju  programmās jau bija uzsākts iesaistīt eTwining projektus. Bija veiksmīgi projektu piemēri un ne tik veiksmīgi. Dalībvalstu pārstāvji uzsvēra, lai izdotos veiksmīgi iesaistīt studentus, ir jāsāk ar pavisam vienkāršiem un īsiem projektiem. Kad pamats ir apgūts, tad iespējas izmantot eTwining vietni ir samērā plašas.
Kā studente uzskatu, ka eTwining projektu apmācību iesaiste augstskolu mācību programmās ir nozīmīga. Tas būtu viens no efektīviem veidiem, kā studenti var saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti, izmantojot eTwining vietni darbu ievietošanai un vērtēšanai. Projektu veidošana attīstītu augstskolu savstarpējo sadarbību, kā arī būtu atbalsts studentu pētniecisko darbu veikšanai, jo tas ir pavisam vienkāršs veids, kā sazināties ar savas un citu valstu skolotājiem, studentiem un lektoriem.
Ja būs iespēja kā studentei vai skolotājai veidot projektu, izmantošu iespēju ar eTwining palīdzību noskaidrot citu valstu labās prakses piemērus – metodēs, organizācijas formās un tradīcijās pedagoģijā.  
eTwining dod iespēju strādāt un iesaistīt informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) pedagogu darbā, jo IKT vairs nav nākotne, bet tagadne pedagoģijā.

 

Dalīties