Līdz pat augusta beigām turpinās pieteikšanās studijām Latvijas Universitātē (LU) gan bakalaura līmeņa, gan maģistra līmeņa studiju programmās.

Pieteikties studijām iespējams gan LU fakultātēs Rīgā, gan arī astoņās reģionālajās filiālēs - Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī.

 

Kopumā uzņemšana turpinās trīs koledžas līmeņa studiju programmās, 41 bakalaura līmeņa studiju programmā un 50 maģistra līmeņa studiju programmās.

Aicinām izpētīt pieejamās studiju vietas un pieteikšanās kārtību LU mājaslapā. Dokumentu iesniegšana uzņemšanas turpināšanā ir decentralizēta. Tas nozīmē, ka informācija par pieteikšanos un iestājeksāmenu kārtošanas laikiem katrai fakultātei un filiālei atšķiras. Reflektantiem, kuri jau iepriekš vienotajā uzņemšanā pieteikušies studijām, nav jāmaksā reģistrācijas maksa, vien jāuzrāda pieteikuma apliecinājums no informatīvās sistēmas.

Studentu pamatuzņemšana Latvijas Universitātē noslēdzās 19. jūlijā. Pēc tās LU studiju programmās reģistrējušies 2842 reflektanti bakalaura līmeņa studijās un 1093 reflektanti maģistra līmeņa studijās. Pēc pieteikumu skaita uz budžeta vietām starp populārākajām bakalaura studiju programmām 1. vietā ierindojas datorzinātnes, 2. vietā – tiesību zinātne, bet 3. vietā – psiholoģija, savukārt maģistrantūrā 1. vietā ir tiesību zinātne, 2. vietā – vadības zinības, 3. vietā – datorzinātnes.

Savukārt par filiālēm LU Studentu servisu departamenta vadītājs Jānis Saulītis norāda, ka “... jau vienotajā uzņemšanā šogad filiāļu rezultāts ir ievērojami augstāks, jo vietas ieguvuši par 60% vairāk studētgribētāju nekā pērn, sagaidām, ka papilduzņemšanas pienesums tik un tā būs nozīmīgs. Ja pērn studiju vietas ieguva 126 reflektanti, tad šogad vienotajā uzņemšanā tie bija jau 202 reflektanti. No pieminētā pieauguma trešdaļu veido studētgribētāji tieši jaunajās studiju programmās. Līdz ar to sagaidām, ka tieši jauno studiju programmu dēļ studentu skaits Latvijas Universitātes filiālēs turpinās pieaugt vēl līdz augusta beigām.”

Dalīties