Līgatnē, atpūtas kompleksā “Zeit” oktobra nogalē notika reģionālās ideju darbnīcas “Vidzemes demogrāfiskais portrets” seminārs “Demogrāfijas un migrācijas izaicinājumi Vidzemes reģionā”.

Semināra mērķis - paplašināt zināšanu bāzi par Latvijas sabiedrības saliedētībai un iekļaujošai izaugsmei svarīgiem jautājumiem, kā arī globālajām norisēm un kontekstu, kas ietekmē Latvijas attīstību.

 

Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti, projekta vadītāja ir prof. Zaiga Krišjāne. Diskusijā piedalījās arī Latvijas Universitātes Madonas filiāles direktore Lolita Kostjukova un Cēsu filiāles direktore Mārīte Raudziņa.

Interesanti, ka seminārā tika izmantots “Saruna pie kafijas” (World Café Method) diskusijas princips, sarunas darba grupās, kuras laikā tika apzināts darba grupu viedoklis par izaicinājumiem Vidzemes reģiona attīstībai, ko ietekmē demogrāfiskie procesi, migrācija, sabiedrības novecošanās, izglītība un inovācijas. Kā arī pati semināra norises vieta - Līgatnes bijusī ķiveru fabrika – bija rūpīgas apskates un apbrīnas vērta.

Dalīties