Madonas filiāles studenti novembrī apmeklēja Madonas novada bibliotēku, lai uzzinātu vairāk par Latvijas Universitātes Bibliotēkas un Madonas novada bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, datubāzēm, kā arī, lai priecētu acis un dvēseli ar plašo bibliotēkas krājumu un vairākām izstādēm.

Latvijas Universitātes (LU) bibliotekāre Oedrija Gercāne iepazīstināja studentus ar e-resursiem, piemēram:

  • Scopus – daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās informācijas un citējamības datubāzu platforma;
  • Cambridge Journals Online vēl šajā gadā pieejamā daudznozaru e-žurnālu pilntekstu datubāze;
  • EBSCO host – daudznozaru e-grāmatu, e-žurnālu un citu e-resursu datubāzu platforma;
  • JSTOR – pasaules vadošo akadēmisko izdevniecību žurnālu, grāmatu un pirmavotu datubāze;
  • LETA Ziņas, Arhīvs un Nozare.lv – publicētā statistika un ziņas, foto, video, preses relīzes, rakstus no Latvijas preses izdevumiem;
  • Letonika.lv uzziņu un tulkošanas datubāze, kurā pieejamas enciklopēdijas, vārdnīcas, attēlu, audio un video kolekcijas, latviešu literatūras pilntekstu bibliotēka u.c resursus, tostarp.repozitoriju, datubāzēm un bibliotekāru kontaktinformāciju

Vairāk informācijas meklējiet: šeit!

Jāpiebilst, ka, pamatojoties uz sadarbības līgumu ar Madonas novada pašvaldību, studentu ērtībai, Latvijas Universitātes Madonas filiāles grāmatu krājums ir nodots glabāšanā Madonas novada bibliotēkā. Tāpēc, studenti sev nepieciešamo grāmatu var saņemt plašajā grāmatu krātuvē, tepat novada bibliotēkā, kā arī izmantot Starpbibliotēku abonementu. Par citiem bezmaksas un maksas pakalpojumiem varat interesēties: šeit!

Paldies LU Bibliotēkas bibliotekārei Odrijai Gercānei par iepazīstināšanu ar resursiem, studentiem par interesi, docētājiem par atvēlētajām stundām un bibliotēkas direktorei Imeldai Saulītei un speciālistei Daigai par ekskursiju bibliotēkas trīs stāvos un iepazīstināšanu ar dažādajiem pakalpojumiem un viesmīlīgu uzņemšanu. Turpināsim sadarboties!

Tiekamies neizsmeļamajās bibliotēku krātuvēs!

Dalīties